Anksiozna motnja in psihobiotiki – kaj pomaga?

Strah je običajen odziv na stresne življenjske dogodke. Težava nastopi, ko anksioznost deluje narobe in se sproži, tudi če ni nevarnosti. Samopomoč pri…

Ali so psihobiotiki kemija? 🧐

Danes se mnogi sprašujejo, ali je sploh še kaj naravno. Radi bi svojemu telesu dali čim več naravnih sestavin in čim manj izdelkov, ki ne vsebujejo ničesar…

Probiotiki – zakaj “čim več, tem bolje’ ne drži

Tisti, ki delovanja probiotikov ne poznamo, se navadno odločamo na podlagi izkušenj naših prijateljev. Kako se še lahko odločamo? Je več probiotičnih sevov…

Depresija – najpogostejša bolezen leta 2028. So psihobiotiki rešitev?

Depresija bo najpogostejša bolezen leta 2028. Antidepresivi velikokrat ne delujejo. Psihobiotiki so nov pristop v zdravljenju depresije.

Osteoporoza v menopavzi – lahko jo preprečiš!

Osteoporoza se pospeši v prvih petih letih po nastopu menopavze. Povzroči, da so kosti porozne, postanejo krhke in lomljive. Preprečimo jo lahko na različne…

Kaj delajo probiotiki?

O probiotikih lahko v zadnjih letih preberemo veliko znanstvenih člankov. Vemo torej, da so koristni za nas. Pa vemo, kako delujejo in kdaj je dobro poseči po…

Sindrom razdražljivega črevesja in depresija – kakšna je povezava?

Sindrom razdražljivega črevesja in depresija se pogosto pojavljata skupaj. Vendar depresija ni neposredna posledica sindroma razdražljivega črevesja in sindrom…

Mena in kilogrami

V menopavzi ženska v povprečju pridobi 3-6 kg. Značilno je predvsem nabiranje maščobe okoli pasu. Povečana telesna teža je posledica staranja, zmanjšanja…

Maščoba okoli trebuha: znebimo se nadležnega “šlaufa”

Veliko žensk se v času menopavze sooča s kopičenjem maščobe v predelu trebuha. Predvsem gre za visceralno maščobo, ki se nabira v notranjosti trebuha, zato to…

Urinsko inkontinenco lahko preprečimo

Urinska inkontinenca je nekontrolirano uhajanje urina in je pogosto še vedno tabu, čeprav se z njo spopada 30-40 % vseh žensk, v menopavzi pa kar 50%.…